Recenze Bücker Bü-181 Bestmann 1/48 Stransky Kits

12. října 2017 v 13:35 | modelarovo.cz/BritModeller/Z.Svatos

Recenze Bücker Bü-181 Bestmann 1/48 Stransky Kits

http://www.modelarovo.cz/bucker-bu-181-bestmann-148-stransky-kits/

Na pultech prodejen objevila novinka modelu populární "Basy" v měřítku 1/48 od firmy Stransky Kits.
V rozměrné dvoudílné krabičce se zdařilým designem nalezneme pečlivě zabalené dva rámečky dílů z šedomodrého plastiku, rámeček s čirými díly kabiny, obtiskový aršík a plnobarevný návod.Již první pohled v nás budí pocit dobře odvedené práce výrobce.

http://www.stransky-kits.com/ST-43016-Bu-181-Bestmann11.html

http://www.stransky-kits.com/LE001-Panzerjagers12.html

Plastikové díly jsou velice čistě odstříknuty s jemnými povrchovými detaily bez větších otřepů a propadlin. Modelové zpracování a detailnost například portů plátěného potahu na křídle včetně "šití" je příkladné a věříme,že si z tohoto vzoru vezme příklad a ponaučení i jiný náš výrobce. Díky laskavosti výrobce jsme obdrželi také trojici malých doplňkových rámečků s díly pro verze s pazerfausty, s lyžovým podvozkem a s díly pro bombardovací verzi. Tyto krabičkové verze stavebnic budou v brzké době následovat po úvodních dvou základních variantách tohoto letounu.
Rámeček s čirými díly obsahuje celkem deset dílů pro otevřenou kabinu (lze sestavit i zavřenou),která je v tomto měřítku a také díky velmi detailnímu vybavení interieru nezbytností.Díly pro sestavu zasklení jsou čisté a příkladně tenké.
Návodu, který je vytisknut na 12ti stránkách A5 nelze nic vytknout. Je kvalitně plnobarevně vytištěn a obsahuje pěkně zpracovaný foto manual včetně pérovek z originálního manuálu. Celý návod vás provede bezpečně celou stavbou krok za krokem.Kamuflážní schémata jsou součástí návodu a obsahují celkem čtyři markingy pro ruský,švédský, československý a švýcarský stroj. Drobná výtka na adresu zpracování je , že by bylo dobré barevné bokorysy nestínovat, protože toto znázornění může některé stavitele zmást a zamotat jim hlavu.
Dekálový aršík vytiskla firma Dream Art. Je barevně i soutiskově kvalitní s lesklejším povrchovým lakem a po naší zkoušce i s dokonalou přilnavostí k povrchu včetně dobrého kopírování povrchu detailů.
Nyní jsme "spíchli" hlavní díly tj. křídla s trupem a motorovou část s vrtulí, kabinu a výškovky.Vše sedí celkem bez problémů , takže i slepitelnost modelu je pohodová. Model dle fotografií a výkresu od Petra Antoše po kontrole odpovídá bez výhrad. Rozměrová přesnost v měřítku (oblíbená disciplína a noční můra některých výrobců, kteří ne a ne se trefit) nám po měřeních vyšla takto:
Rozpětí: 1/1 =10,60m, 1/48 =220,80mm, model = 221,00mm. Rozdíl je + 0,20mm.
Délka: 1/1 = 7,85m, 1/48 = 163,50mm, model = 165,10mm. Rozdíl je + 1,60mm.
Naměřené rozdíly jsou podle nás pro model v měřítku 1/48 v toleranci a lze říci, že model je rozměrově zpracován správně (i bez vaření) a odpovídá měřítku 1/48 za což patří výrobci pochvala.
Závěr:
Sečteno , podtrženo. Nový model lze hodnotit jako velmi dobře odvedenou práci na nejvyšší úrovni. Ačkoliv se jedná o první plastikový model v měřítku 1/48 pod značkou Stransky Kits, z jeho zpracování
jsou jasně vidět zkušenosti autora, který v minulosti úspěšně zpracoval několik modelů pro různé firmy (např: MPM-Special Hobby,Attack model,KP-Kovozavody Prostějov, PEPEX atd). Bezesporu patří mezi 3D konstruktéry plastikových stavebnic a výroby vstřikových forem systémem CAD-CAM k absoutní špičce na českém trhu a možná nejen na něm.
Důmyslné řešení celé stavebnice vybízí k výrobě řady módních doplňků pro zkušené modeláře jako jsou lepty nebo masky pro stříkání. Například celá zástavba rozkrytovaného motoru by modelu určitě slušela. Za redakci Modelářovo palec nahoru.
Další informace na :www.stransky-kits.com
Redakce Modelářovo.

video link na model Bu-181 Stransky Kits :
https://www.youtube.com/watch?v=MXur4JqJyIk

P.S.

K modelům Bas 1/48 od výrobce Stransky Kit se vyjadřují velice pochavalně i na na www stránkách: Hyper Scale, Detail Scale View, Brit Modeller nebo IPMS-Deutschland !!

http://www.stransky-kits.com/ST-41016-Bu-181-Bestmann.html

http://www.hyperscale.com/2017/reviews/kits/stranskyle001reviewbg_1.htm

nebo

http://www.detailscaleview.com/2016/08/stransky-148-bucker-bu-181-bestmann.html

nebo

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235005073-148-b%C3%BCcker-b%C3%BC-181-bestmann-zlin-z-281-z381ehaw-mki-gomhouria-by-stransky-released-new-boxings/

nebo

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Stransky_Kits/425016_Buecker_Bu181_Bestmann/Buecker_Bestmann.html

Porovnání stavebnic od výrobců: Stransky Kits, Special Hobby a MPM/CMK v měřítku 1/48.Skvělé stránky Modelářovo.cz
http://www.modelarovo.cz/srovnani-stavebnic-bucker-181-148-prvni-cast/

Na těchto stránkách jsou modely Stransky Kit modelářům vysoce doporučovány/Highly Recommended !! Nejlepší model Buckeru Bu-181/C-6 na trhu 1/48 ! Modely Bu-181 Stransky Kit jsou čistě tvarované, vyznačují se vynikající kvalitou lisování, jemnými povrchovými vlastnostmi. Montážní příručka je dokonalým příkladem toho, jak by měla vypadat. Buckery od výrobce Stransky kits si najdou cestu k mnoha modelářům. Závěrem: od stavebnic Stransky Kit lze očekávat atraktivní výsledek!!!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama